Categories :

Jak zbudować zdolność kredytową bez zaciągania kredytu gotówkowego?

W dzisiejszych czasach często mamy związane ręce naszymi długami. Prawda jest jednak taka, że nasza ocena kredytowa mówi bardzo niewiele o tym, jakimi jesteśmy ludźmi, czy jest dobra czy zła. Ocena kredytowa po prostu pokazuje, ile zaciągnęliśmy długu i jak dobrze go spłacaliśmy. W wielu przypadkach wyższy wynik kredytowy pokazuje tylko, że ogromne ilości pieniędzy zostały pożyczone i spłacone z ogromnymi odsetkami. Więc jeśli próbujesz żyć bez długów, twoja zdolność kredytowa może wprowadzać innych w błąd. Jeśli nie masz karty kredytowej lub chcesz uniknąć zadłużenia, nadal potrzebujesz dobrej zdolności kredytowej, aby wynająć mieszkanie, wydzierżawić samochód, a nawet kupić telefon.

Chcesz poznać wskazówki, jak zachować dobrą zdolność kredytową? Oto kilka sposobów na zbudowanie zdolności kredytowej bez zaciągania nadmiernego zadłużenia.

Dodaj płatności czynszu do pliku kredytowego

W każdym z kilku standardowych biur informacji kredytowej możesz uwzględnić swój czynsz na liście dłużników. Będą one widoczne jako regularne płatności, które są opłacane na niezbędne wydatki i zwiększą Twoją zdolność kredytową.

Płać za media

Dokonywanie regularnych płatności rachunków za gaz, światło i wodę to świetny sposób na uzyskanie dobrego kredytu. I tak musisz to zrobić, dlaczego nie czerpać z tego korzyści?

Dodaj się jako autoryzowany użytkownik

Możesz wykorzystać czyjeś dobre konto na swoją korzyść. Dodając jako autoryzowany użytkownik na karcie kredytowej, karcie gazowej lub innych usługach innej osoby, zyskujesz kredyt dzięki dobrej opinii. Nawet jeśli nigdy nie używasz karty! Działa to również dobrze w nagłych wypadkach, takich jak posiadanie karty kredytowej, której możesz użyć w razie potrzeby. Uważaj tylko, aby problemy z ich sytuacją finansową Cię nie dotknęły finansowo – bo i takie scenariusz są możliwe.

Weź małą pożyczkę

Zaciągnięcie pożyczki, którą z pewnością spłacisz bez dużych odsetek, opłat za wcześniejszą spłatę lub innych pułapek, również może zwiększyć Twój rating kredytowy. Po prostu pamiętaj, aby mieć determinację i skupić się na terminowej spłacie pożyczki, aby uzyskać pożądany wzrost opinii kredytowej.

Dokonuj wszystkich płatności

Płać dodatkowo, jeśli to możliwe, i zawsze płać wcześnie lub przynajmniej na czas. Brakujące lub opóźnione płatności są rozpatrywane przez biura informacji kredytowej. Ponadto dodatkowe płatności szybko zmniejszają dostępny współczynnik kredytu do dochodu, co również poprawia zdolność kredytową.

Zdobądź kartę kredytową

Karta kredytowa może być śliskim spadkiem w kierunku większego zadłużenia, ale możesz oszukać system. Dokonuj kilku wydatków miesięcznie i spłacaj je na koniec cyklu rozliczeniowego, dzięki czemu nie będziesz zbierać odsetek. Możesz także otrzymać punkty nagród, które nadal możesz zachować, nawet bez płacenia odsetek. Posiadanie karty bez rocznych opłat pozwoli ci również na zbudowanie kredytu, zwłaszcza jeśli nigdy z niej nie korzystasz.

Monitoruj swoje postępy

Miej oko na swój raport kredytowy. Pozwoli to również zobaczyć wszelkie potencjalne sygnały ostrzegawcze, które wskazywałyby na kradzież tożsamości, co nigdy nie jest dobre dla Twojej zdolności kredytowej.

Nade wszystko jednak pamiętaj, że kiedyś może być Ci potrzebny kredyt gotówkowy, a budowanie zdolności kredytowej wymaga czasu Nie jesteś swoją zdolnością kredytową, ale niestety czasami musisz zagrać w tę grę, aby uzyskać to, czego potrzebujesz w życiu. Dzięki praktyce i cierpliwości możesz z łatwością wzmocnić swój rating kredytowy, dzięki tym wskazówkom.