Finanse na +

dowiedz się jak dobrze inwestować!
  • Home
  • About
  • Contact

Finansowanie biznesu kredytem – zalety i wady

Posted by admin on Mon, May 08 2017 09:54:00

Finansowanie działalności gospodarczej to rozbudowany obszar w nowoczesnej gospodarce. Możesz wykorzystywać do rozwoju biznesu własne środki lub instrumenty zewnętrzne, w tym zadłużeniowe na czele z dedykowanymi dla sektora MSP kredytami. Czy zadłużenie jest dla działalności gospodarczej korzystne i o jakich elementach warto pamiętać, jeżeli chcesz przejść przez współpracę z bankami detalicznymi lub parabankami w optymalny sposób?

Środki własne, oszczędności to najbezpieczniejszy sposób finansowania działalności gospodarczej. Niestety warunki rynkowe bardzo często wymuszają na przedsiębiorcach pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Wykorzystanie kredytu prowadzi do udoskonalenia know how, zapewnia większy potencjał marketingowy, umożliwia przejmowanie konkurencji. Właściciele działalności gospodarczych dysponują wieloma narzędziami kredytowania potrzeb. To przede wszystkim kredyt na rachunku firmowym, kredyty o charakterze inwestycyjnym, a nawet faktoring. Przed pozyskaniem kredytu przedsiębiorca przedstawia wskaźniki ekonomiczne, aktualny stan biznesu, słabe i mocne strony, a także szanse i zagrożenia rynkowe (klasyczna analiza SWOT). Bank detaliczny to najpopularniejszy inwestor z perspektywy działalności gospodarczej. Głównym zagrożeniem dla kredytobiorcy firmowego jest niedotrzymanie warunków umowy, co prowadzi do jej szybkiego rozwiązania lub po prostu do ograniczenia limitów. Jeżeli przedsiębiorca nie wywiązuje się z warunków umowy nie może liczyć na skuteczne finansowanie przedsięwzięcia. A zatem w pewnym sensie kredyt wymusza określone, mało elastyczne zachowania.

Niektórzy przedsiębiorcy z tego powodu przechodzą po kredyty gotówkowe, gdzie odpowiadają majątkiem osobistym, nie ryzykują utraty wskaźników firmowych, a jedynie własnej zdolności kredytowej. Warto zauważyć, że pożyczki krótkoterminowe i gotówkowe wydajesz na co tylko zechcesz, bez ograniczeń formalnych. Przedsiębiorcom o dobrej zdolności kredytowej często opłaca się kredyt gotówkowy z perspektywy osoby fizycznej niż uzależnianie się od banku detalicznego, czy inwestora zewnętrznego. Finansowanie biznesu zwykłym kredytem gotówkowym jest najpopularniejsze przy początkowych etapach rozwoju. Czy według ciebie to dobry pomysł?

Leave a comment

W co inwestować?

Posted by admin on Wed, Mar 29 2017 08:06:00

Inwestowanie to w dużym stopniu sztuka zarządzania ryzykiem. Musisz wiedzieć, kiedy wejść do inwestycji, ale także, kiedy z niej wyjść z zyskiem. Nie zawsze pozycja długoterminowa w inwestycjach jest opłacalna. Czas inwestycji to tylko jeden z problemów. Chodzi jeszcze o najważniejsze miejsca generowania optymalnych stóp zwrotu. W artykule uzyskasz odpowiedź na pytanie, w co inwestować?

Klasyczne i alternatywne podejście do inwestycji

Rynek inwestycji można podzielić na klasyczne instrumenty i alternatywne. Do klasycznych inwestycji zaliczysz papiery wartościowe notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, obligacje korporacyjne (Catalyst), kontrakty terminowe (największe ryzyko, ponieważ w kontraktach terminowych występuje dźwignia finansowa – duże zlecenia sterujesz stosunkowo niewielkim kapitałem). Rynek kapitałowy to zaledwie mały wycinek inwestycji. Możesz przeznaczyć pieniądze na zakup nieruchomości, złota inwestycyjnego, srebra, biżuterii. Na każdym rynku występuje czas prosperity, a także czas kryzysu. Każda inwestycja podlega prawom popytu i podaży. Niska cena dobra zachęca do zakupu, natomiast zawyżona cena w końcu oznacza spadek. Jeżeli wiesz już, w co inwestować przydałoby się określić konkretne narzędzia analityczne. Tutaj ze wsparciem przychodzi analiza fundamentalna oraz analiza techniczna. Analiza fundamentalna odpowiada za monitorowanie wszystkich wskaźników dotyczących rentowności spółek. Analiza techniczna przydaje się praktycznie na wszystkich rynkach, niezależnie od rodzaju instrumentu, bo gwarantuje lepsze poznanie wykresu, praw popytu i podaży. To właśnie analiza techniczna pozwala na częste wchodzenie i wychodzenie z rynku. Inwestycje długoterminowe to bardzo duże ryzyko. Najlepiej inwestować w czasie hossy, natomiast wygenerowane zyski przechowywać na lokatach bankowych, ewentualnie na obligacjach i chronić oszczędności przed procesami inflacji. Okres kryzysu finansowego wymaga po prostu przeczekania. Inwestuj w te obszary, na których się znasz lub, z którymi spotkałeś się w codzienności. Ulubione produkty i usługi posiadają odniesienie w spółkach, często notowanych właśnie na Giełdzie Papierów Wartościowych.

W okresie kryzysu dobra lokata bankowa jest najważniejsza

Przesuwanie pieniędzy i czekanie na okazje to bardzo właściwe podejście do inwestycji. Unikaj podpisywania umów z funduszami inwestycyjnymi, ponieważ poniesiesz ogromne koszty prowizji, czy opłat manipulacyjnych. Połączenie lokaty bankowej, np. progresywnej z akcjami spółek ze stabilną polityką dywidendową to często zysk na poziomie kilkunastu procent rocznie. Jeżeli dodasz do tego obligacje korporacyjne od uczciwych podmiotów biznesowych jesteś w stanie generować z czasem solidne stopy zwrotu. Przyjmuj długoterminową strategię inwestycyjną, ale naucz się jednocześnie oszczędzania i przesuwania kapitału. Nie trzymaj całego kapitału w jednym miejscu, bo to zawsze nadmierne ryzyko. Dywersyfikacja to podstawa, także w perspektywie oszczędzania na lokatach. Niektóre lokaty w dobrych promocjach gwarantują zysk na poziomie kilku procent rocznie, a to już całkiem przyjemna perspektywa.

Nauka i cierpliwość to podstawa udanych inwestycji

Samodzielne prowadzenie inwestycji to przy okazji ważna nauka. Widzisz, w jaki sposób reagujesz na straty, poznajesz profesjonalne narzędzia pomnażania kapitału. Pamiętaj, że rynek inwestycyjny skupia ogromne pieniądze, często od inwestorów międzynarodowych. Z tego powodu zachowujesz płynność instrumentów i nie ryzykujesz pozostaniem sam na sam z zakupionym dobrem. Gdy szukasz dobrej gotówki to znajdziesz ja na http://www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.

Leave a comment

Różne opcje pożyczek

Posted by admin on Tue, Feb 28 2017 10:14:00

Jest wielu ludzi, którzy nie mają zapasowej gotówki. Ale chcą dobrze czuć się na rynku finansowym. Dla nich istnieją różne agencje finansowe, które oferują szeroki zakres opcji kredytu bez ukrytych kosztów. Te agencje finansowe mogą to być banki korporacyjne, banki komercyjne, banki i firmy inwestycyjne – hipoteczne.

Każda z tych opcji kredytu ma swoje odrębne specjalności. Każdy z aspektów danego sposobu kredytowej może lub nie być korzystny dla danej branży. Niektóre z tych programów pożyczek bez żadnych ukrytych kosztów są bardziej zorientowane na przemysł. Oznacza to, że firma może spełniać kryteria wymagane dla danego kredytu bez ponoszenia kosztów, na które się aplikuje. To jest moment, gdzie warto uzyskać profesjonalną poradę. Wtedy się dowie jaki najlepiej wybrać rodzaj kredytu bez kosztów, co będzie najbardziej odpowiednie w danej sytuacji.

Trzeba więc podjąć szczególny wysiłek w realizacji celu jakim jest pozyskanie kredytu. Ma się do wyboru bardzo szeroką sieć instytucji kredytowych. Wiele z nich ma bardzo elastyczne kryteria dla kredytobiorców. Innymi słowy, nawet jeśli masz jakieś problemy co do ostatniej pożyczki wciąż masz szansę na to, by uzyskać kredyt bez żadnych ukrytych kosztów. Różne firmy oferują różny rodzaj finansowania dla różnego rodzaju pożyczek. Na przykład: finansowanie akwizycji i akcji jest wtedy gdy firma chce kupić inną firmę lub pragnie połączenia z inną firmą – w takich sytuacjach można otrzymać ten szczególny rodzaj kredytu.

Pożyczka bez kosztów może być częściowym rozwiązaniem pomocnym w celu zakończenia transakcji. Fuzja lub przejęcie może również być w pełni finansowane. Tego typu pożyczki nie wymagają żadnych struktur twórczych, które mogą być wymagane do wypełnienia zabezpieczenia potrzebnego w celu uzyskania kredytu - to całkowicie zależy od indywidualnych sytuacji.

Wiele firm będzie potrzebowało kapitału do finansowania w kapitały własne. Ilekroć istnieje luka pomiędzy stanem istniejącego zadłużenia i wymaganego długu, który pozwala firmie na uzyskanie 100% finansowania dla finansowania kapitałowego – można starać się o to, by zrealizować taki projekt. Programy te są bardzo elastyczne.

Istnieją też pożyczki dla firm zabezpieczone przez nieruchomości i można je zawrzeć zarówno w krótkim, jak i średnim okresie (1-5 lat). Również i inne aktywa mogą być również wykorzystywane w celu zabezpieczenia tych kredytów. Stawki tego typu pożyczek różnią się w zależności od okoliczności. Firmy najczęściej wybierają ten rodzaj kredytu, gdy bank odrzuca złożony wniosek kredytowy ze względu na mniej wiarygodne wyniki. Są też kredyty krótkoterminowe. Nie zawsze ma się sporo czasu między datą rozpoczęcia projektu i uzyskaniem tradycyjnego finansowania. Ten odstęp czasu jest jednak nadzieją n uzyskanie tych szczególnych rodzajów kredytów bez ukrytych kosztów.

Są też i innego typu pożyczki wymagane przez przedsiębiorstwa zaangażowane w projekty budowlane, ale równocześnie takie, które nie są w stanie zabezpieczyć kwoty kredytu, gdyż nie posiadają odpowiednich aktywów. Są to kredyty krótkoterminowe żadnych i mają średnią do wysokiej stopy procentowej. Często wymaga osobistych gwarancji.

Są jeszcze pożyczki osobiste – jeśli dana osoba jest w stanie wykazać zdolność do spłaty kredytu – wtedy może ubiegać się o pożyczki osobiste, które jednak mogą być droższe ze względu na wyższe ryzyko niewypłacalności. Zaletą tego typu pożyczki jest to, że większość banków może przetworzyć dokumenty w ciągu jednego dnia, więc jeśli jesteś w potrzebie szybkiej gotówki to może to być najlepszym rozwiązaniem.

Leave a comment

Czym jest lokata i jakie są jej rodzaje.

Posted by admin on Tue, Jan 31 2017 08:49:00

Już na wstępie warto o tym powiedzieć, że lokata bankowa to tak naprawdę jeden z najpopularniejszych sposobów oszczędzania w Polsce. Prawdą jest, że zysk tutaj występujący będzie mniejszy w odniesieniu do inwestycji w fundusze inwestycyjne bądź akcje na giełdzie, ale ryzyko w takiej metodzie oznacza się niewielkim ryzykiem.

Na samym początku warto zrozumieć definicję jaką jest lokata. Tak właściwie to jest to pewnego rodzaju umowa zawarta z bankiem w przypadku wpłaty na rachunek stosownej kwoty pieniężnej. W tym przypadku będzie dochodzić do sytuacji, że nie uda się wypłacać kwoty bezpośrednio przed wskazanym terminem umieszczonym w umowie. W ten czas bank będzie odpowiadać za zwrócenie sumy razem z odsetkami. Chcąc zdecydować się na wypłacenie środków szybciej otrzyma się całość kwoty wpłaty (brak tutaj będzie odsetek). Lokata tak właściwie może zostać założona na czas 2tygodniu lub termin maksymalny jakim jest 60 miesięcy. Warto zaznaczyć to, że im większy wkład własny tym wyższe oprocentowanie jest w stanie zagwarantować bank. Duża liczba banków jest w stanie zdefiniować kwotę minimalną, a to właśnie od niej jest się w stanie założyć pierwszą lokatę. Chcąc znaleźć korzystną ofertę warto w sposób rozważny spojrzeć na wszystkie oferty dookoła. Nie chodzi tutaj tylko o te, które mogą proponować największe banki. Należy także wziąć pod uwagę nie tylko nominalne oprocentowanie, ale także okres kapitalizacji odsetek bądź tego w jakim momencie bank będzie w stanie doliczyć odsetki do kwoty głównej, a później sumy obecnych odsetek oraz tej kluczowej. Zbiór najczęściej pojawiających się lokat to oczywiście, e-lokata, negocjowana oraz lokata a’vista. Biorąc za przykład lokatę negocjowaną należy powiedzieć o tym, że taki rodzaj jest z pewnością skierowany do zamożnych klientów. Biorąc pod uwagę bank i kwoty wyższe jak 50 tys. zł bądź 100 tys. zł klient jest w stanie samodzielnie wynegocjować wysokość oprocentowania bądź jakieś inne warunki lokaty. Jednak w takiej sytuacji oczekiwanie nie mogą być zbyt wygórowane. Należy wiedzieć o tym, że szufladki pracowników banków to kwoty oprocentowania we wskazanych pułapach, a z tego powodu bank wyższy nie może tego zastosować. W praktycznym podejściu może tutaj nastąpić 1%. Na czym polega lokata a’vista? Do jej założenia warto być w posiadaniu rachunku bankowego w specyficznym banku, a kolejną rzeczą jest fakt iż tutaj warto się decydować na wpłatę minimalną wcześniej zdefiniowaną przez bank. To właśnie tutaj brak jest wcześniej zdefiniowanych terminów. Jeśli chodzi o oprocentowanie to tak właściwie jest ono w stanie następować jako stopa procentowa. Do częstych praktyk można z pewnością zaliczać to, że wynik oprocentowania da się sprawdzić przy jakiejś większej stawce. W momencie decyzji wycofania pieniędzy z banku najważniejsze może być to, aby zdecydować się na stosowne wypowiedzenie. Ostatni typ lokaty to e-lokata. Z pewnością ona jest zaliczana do najnowszych form inwestowania kwoty pieniężnej. Założenie e-lokata nie sprawia żadnych trudności. Na takie coś może się zdecydować każdy i to bez wychodzenia z domu. Jedną z ważnych rzeczy jest to, że oprocentowanie e-lokaty to wynik wyższy od kwot utworzonych w klasyczny sposób, jako wizyta w banku. W Internecie można odnaleźć wiele wyszukiwarek, które są w stanie na bieżąco porównywać oprocentowanie lokat, a także tych warunków.

Istnieją 3 rodzaje lokat. To właśnie spośród nich klient jest w stanie wybrać te, które będą dla niego interesujące.

Leave a comment

Kredyt hipoteczny

Posted by admin on Wed, Oct 26 2016 10:53:00

Jednym z najbardziej powszechnych kredytów gotówkowych na terenie naszego kraju jest oczywiście kredyt hipoteczny. Z reguły zaciągnięcie takiego kredytu pozwala nam na realizację najskrytszych marzeń o budowie nowego domu, czy też zakupie nieruchomości o której marzyliśmy od wielu lat. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że taki kredyt gotówkowy pobierany jest od banku na wiele lat, a szczególne znaczenie ma tutaj hipoteka, którą oferujemy bankowi pod zastaw.

Jak sama nazwa wskazuje kredyt hipoteczny charakteryzuje się tym, że musimy mieć jakąś hipotekę, aby został nam on przyznany. Nie wystarczą więc tutaj pokaźne zarobki, stałe zatrudnienie, czy też poręczenie osoby trzeciej. Trzeba zadbać o to, aby mieć co zaoferować bankowi, najlepiej jeżeli jest to nieruchomość, która nie posiada żadnego obciążenia, a należy do nas, także jesteśmy jej pełnoprawnymi właścicielami. Wtedy kredyt gotówkowy powinien zostać nam udzielony, jednak duży wpływ na to będzie miała także wartość posiadanej nieruchomości oraz kwota kredytu, która nas w danym momencie interesuje, więc trzeba się nad tym poważnie zastanowić. Hipoteka to bardzo poważna decyzja, ponieważ w przypadku niepowodzenia oraz kryzysu finansowego bank będzie mógł zająć naszą nieruchomość, a w łagodniejszym przypadku zająć jej część, tak ab kredyt został w całości spłacony. Należy być na taką ewentualność przygotowanym, dzięki czemu decyzja o zaciągnięciu kredytu przyjdzie nam łatwiej.

Obecnie na terenie Polski kredyt hipoteczny można dostać w każdym banku, ale najlepiej jest ubiegać się o niego osobiście, a co za tym idzie udać się do placówki banku, aby w ten sposób poznać wszystkie tajniki takiego kredytu. Załatwienie sprawy za pomocą sieci internetowej z reguły nie jest do końca możliwe, choć oczywiście nie jest powiedziane, że nie możemy złożyć wniosku o kredyt gotówkowy pod hipotekę za pomocą Internetu, bo można to zrobić. Hipoteka, którą posiadamy musi być jednak udokumentowana, a więc najlepiej w oddziale banku posiadać przy sobie jakiś akt własności, czy też notarialny, a bankier będzie wiedział co z tym dalej zrobić. Musimy mieć jednak pewność tego, że w naszym życiu nie przydarzy się nic niespodziewanego i będziemy sobie w stanie poradzić z ratami takiego kredytu, a jego spłata jest przecież długoterminowa. Warto przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego upewnić się w rodzinie, że znajdzie się osoba, która w razie nagłej utraty pracy i dopływu środków finansowych będzie skłonna nam pomóc w spłacaniu rat takiego kredytu.

Leave a comment
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

About

This is the content of your block. Can be modified in admin panel.

Categories

  • Uncategorized
  • Announcements

Blogroll

  • CakePHP
  • Croogo

Recent Posts

  • Jak zbudować zdolność kredytową bez zaciągania kredytu gotówkowego?
  • Co warto wiedzieć o chwilówkach?
  • Kredyt gotówkowy – opłacalny, czyli jaki?
  • Wszystko co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym
  • Konsolidacja – co to znaczy?

Meta

  • Site Admin
  • Entries (RSS)
  • Comments (RSS)
Powered by Croogo.