Właściwe pożyczanie pieniędzy

Posted by admin on Mon, Aug 10 2015 10:16:00

Polacy zadłużają się na potęgę. W ostatnich latach przeciętne zadłużenie gospodarstwa domowego wynosi w okolicach dwunastu tysięcy złotych. Chodzi jedynie o kredyty gotówkowe, a nie ogromne kredyty hipoteczne znacznie podnoszące skalę wymienionego zjawiska. Kredyt gotówkowy nie jest narzędziem złym. Po prostu trzeba uważać podczas jego zaciągania. Pożyczkobiorca walczy w pewnym sensie z pożyczkodawcą o racjonalne warunki finansowania potrzeb.

Jak zatem podchodzić właściwie do właściwego pożyczania pieniędzy w bankach detalicznych oraz coraz popularniejszych parabankach?

Pożyczkobiorca powinien się nauczyć na wstępnym etapie współpracy z bankami detalicznymi lub parabankami właściwego nazewnictwa długów. Na rynku zamiennie używa się dwóch pojęć, a mianowicie pożyczki i kredytu. Pożyczka różni się od kredytu dość znacząco i nie należy mylić zakresów, ponieważ odbijają się bezpośrednio na zapisach w umowie oraz odpowiedzialności. Nigdy nie zaleca się zaciągania kredytów (pożyczek) gotówkowych pod wpływem impulsu. Przeanalizuj, czy twój wydatek można sfinansować później w lepszej cenie i czy jest ci faktycznie niezbędny do życia. Nie dopuszczaj również, aby rata kredytu „zdemolowała” twój miesięczny budżet. Warunki pożyczki gotówkowej uzależnia również charakterystyka twojej umowy o pracę. Obecnie w Polsce masz do czynienia z maksymalnie zabezpieczoną umową o pracę oraz formami, tzw. śmieciowymi, tj. umowa zlecenie. Niektóre banki podchodzą bardzo elastycznie do elastycznych umów i umożliwiają pozyskiwanie pożyczek na ich podstawie, z lekko gorszymi warunkami. Nie kieruj się też lojalnością w stosunku do ulubionego banku detalicznego. Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego obowiązkowo przejrzyj wszystkie dostępne oferty, porównaj je za pośrednictwem multimedialnych narzędzi. Uważaj jednak na rozmowy z doradcami finansowymi, ponieważ każde sprawdzenie twojej zdolności kredytowej w BIK odejmuje ci punkty. Dobierz zatem konkretną ofertę, oceń czy spełniasz warunki i idź od razu do doradcy. Wejdź po najlepszy kredyt gotówkowy ranking na 17BANKOW.com z nami wybierzeż dobrą ofertę.

Na zakończenie

Stosowanie powyższych porad powinno pozwolić ci na zaciągnięcie przyzwoitego zobowiązania finansowego. Im więcej kapitału własnego posiadasz, tym większe szanse spłaty kredytu w rozsądnym terminie.