Tanie kredyty gotówkowe na każdą kieszeń

Posted by admin on Fri, Jun 22 2018 09:18:31

 

Kredyt przez Internet

Wielu z nas zastanawia się nad tym, czy zaciąganie pożyczek i kredytów gotówkowych za pośrednictwem Internetu jest bezpieczne. Oczywiście zdarzają się przypadki, w których dochodzi do próby wyłudzenia kredytu na inne dane osobowe, jednak dochodzi do tego stosunkowo rzadko. Procedura otrzymania pieniędzy została w ostatnim czasie bardzo zaostrzona, więc otrzymanie gotówki niemal od ręki bez dokładnego sprawdzenia kredytobiorcy jest dziś znacznie utrudnione. Próby oszustwa zdarzały się również w stacjonarnych placówkach bankowych, więc tak na dobrą sprawę, trudno określić jednoznacznie która z metod udzielania kredytu jest dziś bezpieczniejsza.

Internetowe kredyty mają jedną podstawową zaletę, mianowicie możemy otrzymać go szybciej niż w placówce banku. Jeśli bezproblemowo przejdziemy weryfikację, pieniądze mogą znaleźć się w ciągu kilku minut na naszym koncie.

Rankingi kredytów gotówkowych

To tam znajdziemy najszybciej najtańszą i najkorzystniejszą dla siebie opcję. Możemy spokojnie znaleźć choćby taki, gdzie bank nie wymaga od nas żadnych zaświadczeń, czy taki, gdzie pierwszą ratę spłacamy dopiero po paru miesiącach. Kredyt możemy dobrać według własnych preferencji a przede wszystkim zasobności swojego portfela, o czym wielu z nas często zdarza się zapominać.

Co z ubezpieczeniem?

Wielu z nas obawia się, że ubezpieczenie, które udostępniane jest niemal do każdego z oferowanych na rynku kredytów, zwiększy koszty zaciągniętej pożyczki. Otóż niekoniecznie. Oczywiście warto zapytać o to pracownika placówki, w której zdecydujemy się wziąć kredyt gotówkowy. Zdarzają się bowiem przypadki, że ci, którzy zdecydowali się na ubezpieczenie swojego kredytu, mają niższą prowizję i odsetki. Ubezpieczenie to również a w zasadzie przede wszystkim bezpieczeństwo. Wykupiona przez nas polisa zabezpiecza przed zdarzeniami, które uniemożliwiają nam spłatę kredytu. Należą do nich przede wszystkim utrata pracy przez dłużnika, choroba czy śmierć.

Życie na kredyt nie takie wspaniałe

Polacy coraz częściej i chętniej zaciągają kredyty gotówkowe w bankach. Oczywiście jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli cierpimy na chwilowy brak gotówki, jednak należy pamiętać żeby mierzyć siły na zamiary i nie zaciągać pożyczki, której później nie będziemy w stanie spłacić. Brak wiedzy związanej z rynkiem kredytów gotówkowych może nas wiele kosztować. Skorzystanie choćby z dostępnych za darmo w sieci porównywarek kredytowych, może uratować nas z wielu opresji. Wszelkie dostępne oferty zebrane są w jednym miejscu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić zarówno swój czas jak i pieniądze.

Decydując się zaciągnąć pożyczkę na kwotę 5 tys. złotych, miesięczny koszt spłaty kredytu może nas kosztować nawet 400 złotych. Dużo? Zdarzają się placówki, które za pożyczenie pieniędzy oczekują blisko 2,5- krotnego zwrotu gotówki.

Pamiętajmy więc, że najlepszą z możliwych opcji jest sprawdzenie oferty własnego banku, tym bardziej że te stałym klientom przyznają pożyczki na preferencyjnych warunkach.