Kredyty obecnie i ich warunki

Posted by admin on Tue, Apr 19 2016 11:56:00

Kto zaciąga kredyty?

Na pewno dzisiaj, jak mowa o kredytach gotówkowych ich warunki są odmienne niż kilka lat temu. Obecnie kredyty są znacznie łatwiejsze do uzyskania, na co wpływ ma bardzo wiele czynników. Przede wszystkim dzisiaj banki nie wymagają tak wielu dokumentów, które zainteresowana kredytem osoba musi złożyć, aby uzyskać kredyt. Dlatego też czas, jaki jest potrzebny na rozpatrzenie złożonego wniosku jest o wiele krótszy niż kiedyś, dzisiaj bowiem banki potrzebują, jak mowa o kredytach gotówkowych na dowolny cel, maksymalnie jednego dnia na podjęcie decyzji. Jednakże z każdym rokiem ten czas się skraca, i na rynku można znaleźć propozycje kredytów, które banki przyznają w ciągu na przykład kilkunastu minut. To z pewnością przyciąga uwagę zainteresowanych osób, dlatego tez nie ma się co dziwić temu, że ten aspekt stanowi dla banków bardzo ważną kwestię, jak mowa o ustalaniu nowych ofert kredytowych. Dzięki temu bowiem na pewno mogą przyciągnąć uwagę znacznie większej ilości zainteresowanych klientów, na tej porównywarce możesz sprawdzić gdzie dostaniesz najlepsze oprocentowanie kredytu.

Ile kosztuje dzisiaj kredyt?

Zmieniły się także koszty związane z udzieleniem kredytu. Powodem tego jest między innymi konkurencja, która w kwestii usług bankowych zwiększa się z każdym rokiem. Dlatego też banki obniżają nie tylko oprocentowanie kredytów, ale również takie opłaty jak prowizje, które często znacząco wpływają na koszty związane ze spłatą kredytu. To na pewno dla zainteresowanych osób dobra nowina, gdyż dzięki temu raty miesięczne są znacznie niższe. Poza banki wychodzą naprzeciw klientom, oferując dodatkowe opcje w czasie podpisywania umów. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się tak zwane wakacje kredytowe. Jest to zawarta w umowie klauzula, na podstawie której klient w czasie trwania umowy ma prawo odroczyć spłatę rat kredytu na pewien okres, bez żadnych konsekwencji ze strony banku, jak na przykład karne odsetki, upomnienia czy tez negatywne w pisy w BIK. Jednak aby skorzystać z tej możliwości trzeba spełnić warunki, określone w umowie. Bywa, iż jest to dostępne jedynie dla klientów, którzy regularnie spłacają swoje zobowiązania. Poza tym zazwyczaj trzeba odpowiednio wcześnie poinformować bank o chęci skorzystania z takiej właśnie możliwości.

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytów

Ze względu na dużą ilość banków na rynku, rośnie z każdym rokiem także ilość ofert kredytowych przedstawianych klientom. Często sprawia to, że wybór najwłaściwszej może stwarzać pewne kłopoty. Jednakże Internet, z którego obecnie korzysta coraz więcej osób, daje wiele możliwości, jak chodzi o wyszukanie najlepszych ofert. Służą do tego między innymi tak zwane wyszukiwarki kredytów, czyli specjalne strony na których można znaleźć nie tylko informacje dotyczące takich ofert ale także jest możliwość ich porównania ze sobą czy też wyliczenia przykładowych rat kredytu. Dzięki temu można porównać oferty ze sobą bez wychodzenia z domu, co na pewno pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Ponadto bardzo często można także przy pomocy takiej strony złożyć wniosek online, jeżeli tylko bank dopuszcza taką właśnie możliwość. Poza tym można sprawdzić, co banki oferują swoim klientom dzisiaj bowiem prezentowanie ofert na kredyty na preferencyjnych warunkach dla osób posiadających w danym banku na przykład konto stało się niemalże standardem. Warto porównać oferty ze sobą pod względem wysokości oprocentowania czy też tego, na ile można rozłożyć spłatę kredytu, poza tym dobrze jest sprawdzić dodatkowe opcje jakie daje bank jak również to, czy kredyt można ubezpieczyć.