Kredyt hipoteczny

Posted by admin on Wed, Oct 26 2016 10:53:00

Jednym z najbardziej powszechnych kredytów gotówkowych na terenie naszego kraju jest oczywiście kredyt hipoteczny. Z reguły zaciągnięcie takiego kredytu pozwala nam na realizację najskrytszych marzeń o budowie nowego domu, czy też zakupie nieruchomości o której marzyliśmy od wielu lat. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że taki kredyt gotówkowy pobierany jest od banku na wiele lat, a szczególne znaczenie ma tutaj hipoteka, którą oferujemy bankowi pod zastaw.

Jak sama nazwa wskazuje kredyt hipoteczny charakteryzuje się tym, że musimy mieć jakąś hipotekę, aby został nam on przyznany. Nie wystarczą więc tutaj pokaźne zarobki, stałe zatrudnienie, czy też poręczenie osoby trzeciej. Trzeba zadbać o to, aby mieć co zaoferować bankowi, najlepiej jeżeli jest to nieruchomość, która nie posiada żadnego obciążenia, a należy do nas, także jesteśmy jej pełnoprawnymi właścicielami. Wtedy kredyt gotówkowy powinien zostać nam udzielony, jednak duży wpływ na to będzie miała także wartość posiadanej nieruchomości oraz kwota kredytu, która nas w danym momencie interesuje, więc trzeba się nad tym poważnie zastanowić. Hipoteka to bardzo poważna decyzja, ponieważ w przypadku niepowodzenia oraz kryzysu finansowego bank będzie mógł zająć naszą nieruchomość, a w łagodniejszym przypadku zająć jej część, tak ab kredyt został w całości spłacony. Należy być na taką ewentualność przygotowanym, dzięki czemu decyzja o zaciągnięciu kredytu przyjdzie nam łatwiej.

Obecnie na terenie Polski kredyt hipoteczny można dostać w każdym banku, ale najlepiej jest ubiegać się o niego osobiście, a co za tym idzie udać się do placówki banku, aby w ten sposób poznać wszystkie tajniki takiego kredytu. Załatwienie sprawy za pomocą sieci internetowej z reguły nie jest do końca możliwe, choć oczywiście nie jest powiedziane, że nie możemy złożyć wniosku o kredyt gotówkowy pod hipotekę za pomocą Internetu, bo można to zrobić. Hipoteka, którą posiadamy musi być jednak udokumentowana, a więc najlepiej w oddziale banku posiadać przy sobie jakiś akt własności, czy też notarialny, a bankier będzie wiedział co z tym dalej zrobić. Musimy mieć jednak pewność tego, że w naszym życiu nie przydarzy się nic niespodziewanego i będziemy sobie w stanie poradzić z ratami takiego kredytu, a jego spłata jest przecież długoterminowa. Warto przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego upewnić się w rodzinie, że znajdzie się osoba, która w razie nagłej utraty pracy i dopływu środków finansowych będzie skłonna nam pomóc w spłacaniu rat takiego kredytu.