Kredyt gotówkowy - pozawala spełniać

Posted by admin on Thu, Sep 10 2015 09:24:00

Kredyt to nic innego jak zawarta umowa pomiędzy bankiem a klientem. Klient stara się o pożyczkę na różnego rodzaju cele. Nie musi tez informować banku na co go bierze, chyba że oferta banku z góry zakłada czego on dotyczy.

W życiu zdarzają się różnego rodzaju sytuacje i potrzebny jest wtedy większy zastrzyk gotówki. Najprostszym sposobem, oprócz pożyczania od rodziny, jest kredyt gotówkowy. Banki niemalże prześcigają się w ofertach. Organizują bardzo często promocje, obniżają oprocentowanie. Niekiedy rezygnują z prowizji, byle by przyciągnąć do siebie klienta. Dzięki takim zabiegom kredyt staje się tanim kredytem. Kredyty mogą być przeznaczone na dowolnie wybrany przez nas cel. Na rynku pojawiają się też oferty, które określają na co mają zostać przeznaczone pieniądze. Może to być zakup samochodu, wakacje, remont mieszkania.

Poszukiwanie kredytu idealnego

Kredyt idealny to na pewno taki, który jest tani. Najlepiej przejrzeć ofert banków. Możemy się wesprzeć się rankingami, dzięki temu zaoszczędzimy czas, gdyż znajdziemy tam porównanie ofert z różnych banków. Podczas wyboru kredytu gotówkowego należy zwrócić uwagę na oprocentowanie kredytu, prowizję oraz marżę, ubezpieczenie, opłatę za ewentualne wcześniejsze jego spłacenie. W ostatnich czasach można nawet złożyć wniosek o kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć go online. W związku z tym możemy zaoszczędzić jeszcze na czasie. Banki dla swoich stałych klientów posiadają również promocyjne ofert kredytów gotówkowych.

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może otrzymać każdy, kto posiada zdolność kredytową. Bank musi oczywiście dokładnie zweryfikować każdego klienta. Zdolność kredytowa jest określana na podstawie miesięcznych wpływów na konto z tytułu wynagrodzenia o pracę, sprawdzane jest czy klient ma zobowiązania w innych instytucjach. Musi również wiedzieć ile osób ma na utrzymaniu w gospodarstwie domowym. Do wniosku kredytowego należy dołączyć zaświadczenie o zarobkach. Klient będący współmałżonkiem powinien też dostarczyć zgodę tegoż współmałżonka. Sama procedura nie należy do trudnych i skomplikowanych i o ile klient dostarczy wszystkie dokumenty, kredyty przyznawane są niemalże od ręki.