Konsolidacja czy to się opłaca

Posted by admin on Fri, Aug 02 2019 11:46:20

Konsolidacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i w większości przypadków faktycznie się opłaca, a najatrakcyjniejsze oferty znajdziesz na https://www.17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne. Dzięki konsolidacji możemy obniżyć swoją miesięczną ratę nawet o 30%. Niestety bywa też tak, że mimo niższych rat koszt całkowity kredytu konsolidacyjnego okaże się wyższy niż w przypadku spłaty pojedynczych zobowiązań. Taka sytuacja ma miejsce dlatego, że konsolidując pożyczki, wydłużamy okres spłaty większości z nich. Zanim jednak ostatecznie zdecydujmy się na konsolidację kredytów, musimy dokładnie przeanalizować związane z nim koszty, a także przeliczyć, czy będzie ona dla nas opłacalna.

Niższa miesięczna rata

Zanim zdecydujemy się na konsolidację, musimy najpierw przeanalizować czy w naszym przypadku będzie ona opłacalna. Konsolidując kredyty, najczęściej obniżamy swoje raty miesięczne nawet o 30%. Nie oznacza, to jednak, że zaoszczędzimy i kredyt będzie faktycznie tańszy. Łącząc wszystkie posiadane zobowiązania, pod koniec okresu kredytowania ostatecznie okaże się, że do banku oddaliśmy więcej niż, gdybyśmy spłacali kredyty osobno.

Jak się okazuje zanim zdecydujemy się na konsolidację swoich zobowiązań finansowych, powinniśmy to dokładnie przeanalizować i przeliczyć, i może się okazać, że konsolidacja znacznie obniżyła miesięczną ratę, jednak oddaliśmy do bankowi więcej. Inaczej taka sytuacja może wyglądać przy krótszym okresie spłaty kredytu konsolidacyjnego bądź też przy wyższym oprocentowaniu kredytów przed konsolidacją.

Zwróćmy uwagę na opłaty

Poza ważnym okresem spłaty zobowiązań ważne są też koszty związane z zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego. Musimy wziąć tu pod uwagę opłaty takie jak: wysokość prowizji bankowej oraz koszty związane ze spłatą wcześniejszych zobowiązań przed terminem ich zapadalności, może zaistnieć również konieczność uiszczenia karnej opłaty z tytułu wcześniejszej spłaty kredytów i pożyczek w innych bankach. Ten fakt również musimy wziąć pod uwagę w naszej analizie.

Priorytety

Zanim jednak zdecydujemy się na konsolidację kredytów najpierw powinniśmy zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze. Czy decydujemy się spłacać niże raty miesięczne, które zdecydowanie odciążają nasz domowy budżet a przy tym uratują nas przed spiralą zadłużenia, czy też wolimy zamianie drogich kredytów, na jeden tańszy taki, dzięki któremu oddamy mniej, niż gdybyśmy spłacali kredyty oddzielnie tak jak robiliśmy do tej pory. Wówczas jednak będziemy zmuszeni do liczenia się z ograniczeniem okresu kredytowania. Te kwestie wbrew pozorom są bardzo istotne i warto zwrócić na nie uwagę.